GIMNAZJUM

 • SZKOLNE MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ!

  SZKOLNE MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ!

  W dniach 23,24,25 listopada odbywały się w naszej szkole „Mistrzostwa Świata w piłce nożnej”. Nasi uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych, wśród których wyłoniliśmy zwycięzców.

  Oto zwycięzcy :

  Klasa 4b

  Klasa 6a

  Klasa 8a

  Oprócz meczy był również fantastyczny doping oraz występy artystyczne dziewcząt. 

  Dziękujemy bardzo wszystkim za zaangażowanie, rywalizację sportowa, wylany pot, świetny doping i super układy taneczne!!!

  Brawa dla Wszystkich!!

 • SZKOLNE ELIMINACJE

  SZKOLNE ELIMINACJE

  Szkolne eliminacje do Konkursu Fotograficznego

  „Leśne stworzenia duże i małe”

  Szkolne eliminacje już za nami. Uczniowie nadesłali sporo prac. Wszystkie były bardzo ciekawe.  Komisja wyłoniła cztery prace, które będą reprezentowały naszą szkołę w kolejnym etapie konkursu:

  Grupa wiekowa I-IV:

  Antonina Niciejewska 4b

  Jan Kamiński 2c

  Grupa wiekowa V-VIII:

  Ida Płóciennik 7b

  Piotr Łażewski 5b

  Gratulujemy!

  Trzymamy kciuki w kolejnym etapie.

 • KONKURS RECYTATORSKI

  Uczniowie klas I- III wzięli udział w konkursie recytatorskim pt.. "Savoire-vivre w życiu codziennym". W konkursie wzięło udział dziewięcioro uczniów. Decyzją jury:

  Ariel Płóciennik z kl. III d zajął I miejsce,

  Maciej Ważowski z kl. II d zajął II miejsce, natomiast

  miejsce III zdobyły Marta Tarkowska z kl. III c oraz Oliwia Kardyniak z kl. I b.

  Gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom.

 • Słuchowisko w wykonaniu uczniów

  Słuchowisko w wykonaniu uczniów

  "Dziady" cz.II Adama Mickiewicza - słuchowisko w wykonaniu uczniów klasy 7b.

  Zachęcamy do wysłuchania.

 • MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI

  MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI

  W dniu 10.11 na lekcjach wychowania fizycznego odbył się „Marsz
  Niepodległości”

 • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  Dnia 10 listopada odbył się apel z okazji Narodowego Świeta Niepodległości, podczas którego uczniowie zaprezentowali wiersze i pieśni patriotyczne. 

  Drużyna zuchowa z klasy 3b zaprezentowała na apelu dla klas 1-3 piosenkę "Idą leśni". 

  VID-20221111-WA0015.mp4

 • KIERMASZ JESIENNY

  KIERMASZ JESIENNY

  W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbył się KIERMASZ JESIENNY. Wolontariusze ochoczo zajęli się organizacją. Było mnóstwo słodkości i herbatki jesiennej. Po całej auli unosił się zapach jesieni - aromatyczne zapachy goździków i pomarańczy. Do nabycia były również rękodzieła: stroiki, wianuszki, obrazy, pudełeczka itp.

 • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  Dnia 28 października 2022 roku odbyła się Uroczystość Pasowania Pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Przyszli wszyscy zaproszeni goście: Rodzice, Bliscy, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Ewelina Szukała oraz starsi uczniowie z wychowawcami. Pasowania dokonały: Vice Dyrektor p. Justyna Ząber-Szymkowska i Wójt p. Anna Mołodciak. Wszyscy pierwszoklasiści pięknie oraz godnie zaprezentowali się i  pokazali, że dużo potrafią. Wsparcia udzielili i pomogli w przygotowaniu oraz poprowadzeniu apelu starsi uczniowie i Rodzice. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali dyplomy, gratulacje,życzenia oraz słodkie niespodzianki. Było wiele pozytywnych emocji i przeżyć, które zostaną w pamięci.                 

   Edyta Ralcewicz

 • TALENCIAKI

  Drodzy Rodzice!!!

  Dziękujemy Wam za przekazanie tak dużej ilości talenciaków dla naszej szkoły. Do tej pory udało się nam uzbierać 4616 talenciaków!! Co pozwoliło nam już na pozyskanie nagród dla naszej szkoły. Część z nich jest już z nami i możemy się nimi cieszyć na lekcjach wychowania fizycznego.

  Ale to jeszcze nie koniec, akcja trwa do 13.11.2022r.

 • WYCIECZKA DO POZNANIA

  WYCIECZKA DO POZNANIA

  Muzeum Broni Pancernej, History Land, Centrum Szyfrów Enigma - wycieczka do Poznania uczniów klas ósmych i siódmych.

 • MATEMATYKA INACZEJ

  MATEMATYKA INACZEJ

  Matematyka Inaczej - zapraszam do zapisania się na grupę, na której będą przedstawione ciekawe lekcje matematyki prowadzone przez naszych nauczycieli oraz wyjatkowe zajęcia dodatkowe.

   

   

 • EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

  EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

  W dniach 23 – 30.09 obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Tydzień Sportu. Dzieci rywalizowały między klasami na lekcjach wychowania fizycznego w różnych konkurencjach sportowych:

  - koszykówka

  - ergometry wioślarskie

  - bieg wahadłowy

  - tor przeszkód.

  W klasach 4 – 6 najlepsza okazałą się klasa 6b natomiast w klasach 7-8 klasa 8a.

  Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim klasom za zaangażowanie oraz sportową rywalizację.

  Ze sportowym pozdrowieniem.

  Nauczyciele wychowania fizycznego.

   

   

 • ŚWIĘTO MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ

  ŚWIĘTO MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ

  Aby uświetnić tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej uczniowie Szkoły Podstawowej w Kłodawie postanowili na wzór Szwedzkiej Akademii Naukowej przyznać i wręczyć nauczycielom Nobliki Nauczycielskie. W uroczystej akademii wzięli udział: dyrekcja i grono pedagogiczne, zaproszeni goście oraz cała społeczność uczniowska. Pani Dyrektor zabrała głos oraz wręczyła nagrody dla nauczycieli i pracowników szkoły. Po wystąpieniu zaproszonych Gości głos zabrała kapituła uczniowska, która rozpoczęła wręczanie Noblików Nauczycielskich 2022/2023. Kategorie były rozmaite: Przewodnik Stada, Żartowniś, Szwajcarski Zegarek, Siatkarka, Powrót do Edenu i wiele innych. Apel był zaskakujący i bardzo, bardzo wesoły.

 • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

  ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

  Wrzesień jest miesiącem szczególnym - wracamy po długich wakacjach. Jak co roku w naszej szkole w pierwszy piątek października obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasi uczniowie już od początkowych dni września ćwiczyli i utrwalali tabliczkę mnożenia. W piątek zostały przeprowadzone przez Komisję Egzaminacyjną (dzieci stają się egzaminatorami) egzaminy z tabliczki mnożenia dla uczniów naszej szkoły. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 przykładów zadań otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. 

  Egzaminatorzy sprawdzali „tabliczkową wiedzę” także wśród nauczycieli szkoły oraz pracowników. Nie jednemu z nich przypomniało się dzieciństwo i wiek szkolny kiedy to sami się uczyli tabliczki. Dorośli, którzy przebrnęli bezbłędnie przez ten egzamin otrzymali Certyfikaty MT EXPERT. 

   Coroczna akcja ma na celu przede wszystkim pokazać uczniom, że tabliczki mnożenia używa się nie tylko na lekcjach w szkole ale również jest ona przydatna w życiu codziennym i wszyscy ją znają.

  Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie.

  Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Pamiętajmy, że matematyka towarzyszy nam przez całe życie.

  Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom oraz wszystkim uczestnikom.

 • EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU

  30 września czwarte klasy w ramach integracji klasowej świętowały Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom. Tego dnia w naszej szkole obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI, który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy.

  Sami zobaczcie jak dobrze się bawiliśmy!!

 • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

  EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

  Europejski Dzień Języków był dniem, w którym uczniowie mogli poznać wiele ciekawych zwrotów w różnych językach. W tym roku stacje zadaniowe w postaci kreatywnych gier, puzzli i układanek przygotowali ósmoklasiści. Nie zabrakło języka hiszpańskiego,  niemieckiego, francuskiego, włoskiego oraz łacińskiego. Wszystko w atmosferze miłej zabawy!

 • KOŁO MODELOWANIE 3D

  KOŁO MODELOWANIE 3D

  Uczniowie,

  Od 4 października 2022 r. rusza koło Modelowanie 3d. Chętnych uczniów zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższy wtorek tj. 4.10.2022 r. do sali nr 20 na 8 godzinie lekcyjnej..

  Aldona Borek i Dominika Szynal

 • Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego 2022/2023

  Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego 2022/2023

  W dniu 30.09.2022 odbyły się w naszej szkole wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Wybory odbywały się pod nadzorem komisji wyborczej, którą kierowała Paulina Zdanowicz. Głosowanie przebiegało bez zakłóceń i po demokratycznym głosowaniu przewodniczącą samorządu uczniowskiego w roku szkolnym 2022 / 2023 została: Milena Butkiewicz, zastępcą Alicja Zdanowicz.

 • RELACJA Z AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA

strona:

rok szkolny 2022/2023