MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu dzisiejszym nasi uczniowie podczas lekcji wychowania fizycznego brali udział w Marszu Niepodległości.

„Mistrzowska lekcja” - boks🥊

Naszym gościem był Eryk Jodłowski - byly zawodnik a aktualnie trener boksu. Podczas lekcji wychowania fizycznego w klasach 5 Pan Eryk wraz ze swoim zawodnikiem Wiktorem Brzezińskim pokazali uczniom podstawy boksu. Było dużo ruchu i pozytywnej energii💪🏻🔥🥊

DZIEŃ MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 13.10.2023 odbył się apel z okazji Dnia Nauczyciela. Na apelu zostały wręczone nagrody dla nauczycieli przyznane przez Panią Wójt oraz Panią Dyrektor. W drugiej części uroczystości uczniowie naszej szkoły przedstawili historię Komisji Edukacji Narodowej oraz w żartobliwy sposób różne typy nauczycieli. Klasy trzecie zatańczyły belgijkę. Taniec poderwał do zabawy wszystkich uczniów uczestniczących w uroczystym apelu. To był fajny dzień w naszej szkole. Uroczystość została przygotowana przez Samorząd Uczniowski.

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

W dniach 23-30.09.2023 nasza szkola brała udział w 9 edycji Europejskiego Tygodnia Sportu pod hasłem „sportowa promocja zdrowia”!!!

Był to tydzień naprawdę wyjątkowy - pełen sportu, pasji i zabawy!! Dzieci z naszej szkoły aktywnie spędzały czas. Energia uczniów i zaangażowanie sprawiły, że to wydarzenie było niezapomniane!!

Zespół ds Promocji Zdrowia

MODEL PRZESTRZENNY DNA - KLASY 8

Uczniowie klas 8 na lekcjach biologii zaczęli zgłębiać tajniki genetyki. Realizowali projekt polegający na stworzeniu modelu trójwymiarowego DNA. Powstały piękne modele kwasu deoksyrybonukleinowego. Realizacje godne pokazania. Popatrzcie sami. Był DNA z żelków, wspawany z drutu, z patyczków. Uczniowie byli niesamowicie kreatywni. Dzięki pracy nad projektem dowiedzieli się, jak zbudowany jest kwas DNA, który definiuje wszystkie organizmy na kuli ziemskiej. Nas samych i np. naszych pupili. To od DNA zależy m.in. jaki mamy kolor oczu, czy nasz pies ma cztery łapy i długi ogon, a nasza rybka w akwarium jest kolorowa.Uczniowie klas 8 na lekcjach biologii zaczęli zgłębiać tajniki genetyki. Realizowali projekt polegający na stworzeniu modelu trójwymiarowego DNA. Powstały piękne modele kwasu deoksyrybonukleinowego. Realizacje godne pokazania. Popatrzcie sami. Był DNA z żelków, wspawany z drutu, z patyczków. Uczniowie byli niesamowicie kreatywni. Dzięki pracy nad projektem dowiedzieli się, jak zbudowany jest kwas DNA, który definiuje wszystkie organizmy na kuli ziemskiej. Nas samych i np. naszych pupili. To od DNA zależy m.in. jaki mamy kolor oczu, czy nasz pies ma cztery łapy i długi ogon, a nasza rybka w akwarium jest kolorowa.

DZIEŃ JĘZYKÓW

W ubiegły wtorek obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków! Każda klasa wylosowała jeden kraj i przygotowała o nim ciekawostki związane z kulturą, symbolami i zwrotami w danym języku. Uczniowie wzięli udział w ćwiczeniach interaktywnych, rozpoznawali wybrane języki obce i flagi określonych państw. Niektórzy uczniowie przyszli ubrani w t-shirty z łacińskimi sentencjami.

ZDJĘCIA

Uczniowie kl. VI-VIII przygotowali również podstawowe zwroty, m.in. w języku hiszpańskim, portugalskim, niemieckim, japońskim czy portugalskim. Zapraszamy do wysłuchania nagrań.

NAGRANIA

VID_20230926_120253.mp4

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Polak ma essę"

DOKUMENTY DO POBRANIA

W zakładce Dokumenty do pobrania znajdują się dokumenty dot. świetlicy, rezygnacji z zajęć, zwolnień itp.

RELIGIA - PODRĘCZNIKI
  • WAKACJE

Życzymy wesołych,

słonecznych i bezpiecznych wakacji,

miłego wypoczynku i uśmiechu na co dzień,

oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I-III

Zakończenie roku szkolnego w klasa 1-3.

• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO IV-VII

Wakacje w SP w Kłodawie.

Stypendia i nagrody rozdane, świadectwa też, te z paskami i te bez.

ZAKOŃCZENIE ROKU KLASY I - VII

Zakończenie roku szkolnego dla klas 1-7 – piątek 23 czerwca 2023 r.

Przywozy:

Santocko – jeden kurs – 7.30

Chwalęcice – 7.00

Łośno – 7.30

8.00 -  9.30 – spotkanie z wychowawcami / uczniowie Kłodawy przychodzą na 9.20/

9.30 - 10.00 -  apel  - aula

10.00 - spotkanie z wychowawcami w gabinetach  rozdanie świadectw

klasy 4-7

8.00 – spotkanie z wychowawcami / uczniowie Kłodawy przychodzą na 8.45/

9.00 – apel

11.00 - spotkanie z wychowawcami rozdanie świadectw

Odwozy:

12.50 – Chwalęcice, Santocko

13.40 – Łośno

Świetlica jest czynna do 13.40

• POŻEGNANIE ÓSMOKLASISTÓW

Naszym absolwentom życzymy wielu sukcesów.

Powodzenia!

ZAKOŃCZENIE ROKU KLASY 8

Zakończenie roku szkolnego dla klas 8 - czwartek 18  czerwca 2022 r. godz.14.00

lekcje od 1 do 5 – według planu

12.50 – odjeżdżają uczniowie z  Chwalęcic, Santocka

Na szóstej godzinie lekcyjnej uczniowie z Łośna z klas 4-7  przechodzą do gab.5

i czekają na autobus pod opieką pana R.Mielcarka

13.40 – odjeżdżają uczniowie z  Łośna

14.00 – apel dla klas 8.00

15.30 -  kurs do Santocka i Chwalęcic

15.55- Kurs do Łośna

DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

FESTIWAL SZKOLNYCH TALENTÓW

Serdecznie dziękujemy Wszystkim uczestnikom Szkolnego festiwalu talentów. Albert Einstein powiedział kiedyś, że on sam nie ma specjalnego talentu. Jest po prostu żarliwie ciekawy. Bądźcie po prostu ciekawi świata, nauki, ludzi i otaczających Was rzeczy!

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO

Z OKAZJI