KOMÓRKI 3D

Kolejna klasa zakończyła projekt z komórkami w trzech wymiarach. Zapraszamy do obejrzenia prac klasy 5B.

Gminny Turniej Tenisa Stołowego

🏓🏌️🏓 W dniu dzisiejszym odbyła się 10 edycja Gminnego turnieju Tenisa Stołowego. Uczniowie ze szkół z Kłodawy oraz Różanek mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności przy tenisowym stole. Dziękujemy Wszystkim uczestnikom za udział, zaangażowanie oraz chęć rywalizacji!! Gratulacje i wielkie brawa dla Wszystkich👏🏻👍🏻

Klasyfikacja końcowa:

Dziewczęta:

1 miejsce - Justyna Zawadzka

2 miejsce -Maria Kędzior

3 miejsce - Julia Głodek

Chłopcy:

1 miejsce - Kacper Klimas

2 miejsce - Jerzy Woźniak

3 miejsce - Julian Moryń

KOMÓRKI 3D

Uczniowie klas piątych na lekcjach biologii poznawali tajniki komórek. Uczyli się o komórce zwierzęcej, roślinnej i bakteryjnej. Zobaczcie, jak pozyskaną wiedzę wykorzystali do stworzenia komórek w trzech wymiarach.

Jako pierwsze zobaczycie komórki klasy 5c.

PODZIĘKOWANIA

Chcielibyśmy podziękować Radzie Rodziców oraz firmie Altura prace Wysokościowe za wsparcie finansowo naszej inicjatywy stworzenia w naszej szkole miejsca relaksu dla uczniów. Czekamy na kolejne wsparcie, które będzie służyło naszym uczniom.

Samorząd Szkolny oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Kłodawie

MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu dzisiejszym nasi uczniowie podczas lekcji wychowania fizycznego brali udział w Marszu Niepodległości.

„Mistrzowska lekcja” - boks🥊

Naszym gościem był Eryk Jodłowski - byly zawodnik a aktualnie trener boksu. Podczas lekcji wychowania fizycznego w klasach 5 Pan Eryk wraz ze swoim zawodnikiem Wiktorem Brzezińskim pokazali uczniom podstawy boksu. Było dużo ruchu i pozytywnej energii💪🏻🔥🥊

DZIEŃ MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 13.10.2023 odbył się apel z okazji Dnia Nauczyciela. Na apelu zostały wręczone nagrody dla nauczycieli przyznane przez Panią Wójt oraz Panią Dyrektor. W drugiej części uroczystości uczniowie naszej szkoły przedstawili historię Komisji Edukacji Narodowej oraz w żartobliwy sposób różne typy nauczycieli. Klasy trzecie zatańczyły belgijkę. Taniec poderwał do zabawy wszystkich uczniów uczestniczących w uroczystym apelu. To był fajny dzień w naszej szkole. Uroczystość została przygotowana przez Samorząd Uczniowski.

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

W dniach 23-30.09.2023 nasza szkola brała udział w 9 edycji Europejskiego Tygodnia Sportu pod hasłem „sportowa promocja zdrowia”!!!

Był to tydzień naprawdę wyjątkowy - pełen sportu, pasji i zabawy!! Dzieci z naszej szkoły aktywnie spędzały czas. Energia uczniów i zaangażowanie sprawiły, że to wydarzenie było niezapomniane!!

Ze sportowym pozdrowieniem

Zespół ds Promocji Zdrowia

MODEL PRZESTRZENNY DNA - KLASY 8

Uczniowie klas 8 na lekcjach biologii zaczęli zgłębiać tajniki genetyki. Realizowali projekt polegający na stworzeniu modelu trójwymiarowego DNA. Powstały piękne modele kwasu deoksyrybonukleinowego. Realizacje godne pokazania. Popatrzcie sami. Był DNA z żelków, wspawany z drutu, z patyczków. Uczniowie byli niesamowicie kreatywni. Dzięki pracy nad projektem dowiedzieli się, jak zbudowany jest kwas DNA, który definiuje wszystkie organizmy na kuli ziemskiej. Nas samych i np. naszych pupili. To od DNA zależy m.in. jaki mamy kolor oczu, czy nasz pies ma cztery łapy i długi ogon, a nasza rybka w akwarium jest kolorowa.Uczniowie klas 8 na lekcjach biologii zaczęli zgłębiać tajniki genetyki. Realizowali projekt polegający na stworzeniu modelu trójwymiarowego DNA. Powstały piękne modele kwasu deoksyrybonukleinowego. Realizacje godne pokazania. Popatrzcie sami. Był DNA z żelków, wspawany z drutu, z patyczków. Uczniowie byli niesamowicie kreatywni. Dzięki pracy nad projektem dowiedzieli się, jak zbudowany jest kwas DNA, który definiuje wszystkie organizmy na kuli ziemskiej. Nas samych i np. naszych pupili. To od DNA zależy m.in. jaki mamy kolor oczu, czy nasz pies ma cztery łapy i długi ogon, a nasza rybka w akwarium jest kolorowa.

DZIEŃ JĘZYKÓW

W ubiegły wtorek obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków! Każda klasa wylosowała jeden kraj i przygotowała o nim ciekawostki związane z kulturą, symbolami i zwrotami w danym języku. Uczniowie wzięli udział w ćwiczeniach interaktywnych, rozpoznawali wybrane języki obce i flagi określonych państw. Niektórzy uczniowie przyszli ubrani w t-shirty z łacińskimi sentencjami.

ZDJĘCIA

Uczniowie kl. VI-VIII przygotowali również podstawowe zwroty, m.in. w języku hiszpańskim, portugalskim, niemieckim, japońskim czy portugalskim. Zapraszamy do wysłuchania nagrań.

NAGRANIA

VID_20230926_120253.mp4

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Polak ma essę"

DOKUMENTY DO POBRANIA

W zakładce Dokumenty do pobrania znajdują się dokumenty dot. świetlicy, rezygnacji z zajęć, zwolnień itp.

RELIGIA - PODRĘCZNIKI
  • WAKACJE

Życzymy wesołych,

słonecznych i bezpiecznych wakacji,

miłego wypoczynku i uśmiechu na co dzień,

oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I-III

Zakończenie roku szkolnego w klasa 1-3.

• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO IV-VII

Wakacje w SP w Kłodawie.

Stypendia i nagrody rozdane, świadectwa też, te z paskami i te bez.

ZAKOŃCZENIE ROKU KLASY I - VII

Zakończenie roku szkolnego dla klas 1-7 – piątek 23 czerwca 2023 r.

Przywozy:

Santocko – jeden kurs – 7.30

Chwalęcice – 7.00

Łośno – 7.30

Klasy 1-3

8.00 -  9.30 – spotkanie z wychowawcami / uczniowie Kłodawy przychodzą na 9.20/

9.30 - 10.00 -  apel  - aula

10.00 - spotkanie z wychowawcami w gabinetach  rozdanie świadectw

klasy 4-7

8.00 – spotkanie z wychowawcami / uczniowie Kłodawy przychodzą na 8.45/

9.00 – apel

11.00 - spotkanie z wychowawcami rozdanie świadectw

Odwozy:

12.50 – Chwalęcice, Santocko

13.40 – Łośno

Świetlica jest czynna do 13.40

• POŻEGNANIE ÓSMOKLASISTÓW

Naszym absolwentom życzymy wielu sukcesów.

Powodzenia!

ZAKOŃCZENIE ROKU KLASY 8

Zakończenie roku szkolnego dla klas 8 - czwartek 18  czerwca 2022 r. godz.14.00

lekcje od 1 do 5 – według planu